Рецензия на книгу Мізері

Рецензия  на книгу Мізері

Купить книгу в магазинах:

В данный момент книги нет в продаже.

У житті успішного письменника Пола Шелдона була лише одна жінка, яку він щиро ненавидів, — героїня його мелодраматично-пригодницьких романів Мізері Честейн. «Убивши» нарешті Мізері й добряче відсвяткувавши початок нового етапу творчості, письменник на глухій дорозі потрапляє в автокатастрофу. Опритомнівши в будинку колишньої медсестри Енні Вілкс, своєї «найпалкішої шанувальниці», схибленої маніячки-вбивці, Пол Шелдон зрозуміє, що таке справжня ненависть, біль і жах і яку ціну має сплатити автор за своє творіння.

• Данина фанатИКам

Це вже третя книга від Кінга і вона відрізняється від тих, що прочитані раніше. В першу чергу своєю реалістичністю. Не жахастик якийсь. А трилер.

Це такий собі театральний сценарій. Дії книги пролягають більшою мірою в кімнаті-в'язниці між двома дійовими особами: письменником і "найвідданішим" фанатом. Між жертвою і маніяком. Кінг змалював, мабуть, найбільший страх відомих осіб. Він, не зраджуючи своїм традиціям, взяв ідею написання зі сну, що йому наснився. Хоча сон цей тісно переплітається із книгою Фаулза - Колекціонер. Не дійовими особами, а ситуацією. Хоч і в Кінга вийшло, як завжди, історією, від якої стине кров, а у Фаулза історія вийшла більш драматична... Та все ж схожості багато. Та й цей же Колекціонер був згаданий у творі. Такий собі "гумор" від Стівена.

Кінг і тут бореться через всю книгу зі своєю залежністю від алкоголю і наркотиків. Книга пронизана залежністю. Та вона показує і "світло в кінці тунелю".

Що ж до роману. Написаний цікаво, як завжди - інтригує. Якщо по початку це була історія хворого і доглядаючого, то надалі вона набирала обертів. І від тих обертів все більше і більше прикипаєш до книги. Останні сторінок 100 я не міг відірватись. Цікаве переплетіння ситуації, що відбувається з письменником і тією ситуацією, що він описує в своєму творі. Така собі алегорія.

Вразили мене ситуації з хірургічним втручанням Енні, появою копа, і холоднокровністю і жагою помсти Пола.

Вже по традиції після прочитання я передивився фільм. Актори підібрані, в принципі, вдало. Та й адаптація непогана. Трохи змінена, та має право бути. То є такий погляд сценаристів. Тому і з нею варто ознайомитись.

В данный момент книги нет в продаже.

• Дякую за рецензiю. Я читала досить багато творiв Кiнга. Але чомусь завжди обходила цей роман стороною. Пiсля Вашоi рецензii я перегляну свою думку щодо цього твору.
    • Дякую і Вам за увагу ;)

Красивая готическая сказка или плагиат?

Начитавшись хвалебных рецензий и отзывов, я купила практически все книги Нила Геймана. Прочитав ...

С вами такое случается?

Энциклопедия путешественника. Коррида.

Существуют книги, позволяющие с головой окунуться в другой, неизвестный тебе мир. «Опасное лето» ...

13 волонтеров перевели «Гарри Поттера» на татарский язык

Роман Джоан Роулинг «Гарри Поттер и философский камень» — первую книгу Поттерианы — выпустили на...