Macmillan English 1: Language Book

Macmillan English is a six-level Primary English course which meets the needs of today's children. It recognises that proficiency in English is an essential part of modern life, and that early exposure to rich and genuine language allows young learners to move confidently towards native speaker fluency in both oral and written English.
Macmillan English 1 is for children who already speak some English and who are beginning to read and write. Обо всём этом и не только в книге Macmillan English 1: Language Book (Mary Bowen, Printha Ellis, Louis Fidge, Liz Hocking, Wendy Wren)

Отзывов о книге «Macmillan English 1: Language Book» пока нет. Оставьте отзыв первым

Цитат из книги «Macmillan English 1: Language Book» пока нет. Добавьте цитату первым

Если Вы не читали книгу «Macmillan English 1: Language Book», Вы можете купить её в магазинах:

На маяк

«На маяк» Вирджиния Вулф