Introduction to Oracle 10G & Database CD Package

• Год:2005

For the introduction to database or an advanced database course where the instructor wants to feature Oracle.

Students need a big-picture introduction to Oracle and they need specific examples and steps.A  This concise book covers all of the topics students need in a first class by using step-by-step techniques with a rich set of databases to provide students with practical experience — all in one book.

Обо всём этом и не только в книге Introduction to Oracle 10G & Database CD Package (James T. Perry, Gerald V. Post)

Рецензий на книгу «Introduction to Oracle 10G & Database CD Package» пока нет. Уже прочитали? Напишите рецензию первым

Отзывов о книге «Introduction to Oracle 10G & Database CD Package» пока нет. Оставьте отзыв первым

Цитат из книги «Introduction to Oracle 10G & Database CD Package» пока нет. Добавьте цитату первым

Если Вы не читали книгу «Introduction to Oracle 10G & Database CD Package», Вы можете купить её в магазинах:

Александр Невский. Юность полководца

«Александр Невский. Юность полководца» Василий Ян