Рецензия на книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими. Показать

«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктор Франкл

Книга, яка вплинула на багатьох... Книга, яка відкриває нові погляди на життя. Книга, яка вчить цінувати життя.

Автор цієї книги винайшов новий вид психотерапії - логотерапія. Про її аспекти і йдеться в цій книзі. І не тільки про це.
Книга розділена на дві частини. Перша частина - це розповідь автора про його досвід. Автобіографія його нелегких часів перебування у концентраційному таборі. Щодо цієї частини скажу, що було дуже цікаво її читати. Проблема минулого, яка все більше випливає назовні, і про яку треба знати. Знати, щоб володіти історією. Той шлях, що він пройшов, заслуговує на визнання, заслуговує на захоплення ним і дає сили для подолання своїх проблем...

Друга частина - то теорія. Теорія його методу - логотерапії. Вона розкладена тут на частини і розкривається з усіх сторін. Цікаво, пізнавально, але трохи методично.

Останні слова запам'ятались найбільше.
Із часів Освенцима ми знаємо, на що здатна людина. Із часів Хіросіми ми знаємо, що поставлене на карту.

Загалом, перша частина сподобалась більше. Якби в такому викладі була вся книга - було б відмінно.

Так - 4/5.